Hakkımızda

meinminti.com sitesinin tüm haklarının sahibi olan DAS AKADEMIE merkezinde Yabancı Dil Olarak Almanca Eğitim Programları olan, yabancı dil eğitimi, tercüme, yayıncılık ve danışmanlık hizmetleri sunan bir eğitim ve hizmet kurumudur.

1998 yılında Berlin / Almanya ve İzmir / Türkiye’ de eşzamanlı olarak faaliyete geçmiş ve o günden bu yana  geçen süre içerisinde alanında bir dünya devi olmayı başarmış bulunmaktayız. Yabancı Dil Olarak Almanca, Türkçe, İngilizce ve İspanyolca eğitimlerini Avrupa Birliği Dil Standartları doğrultusunda ve en yüksek kalitede düzenlemekteyiz. TELC Türkiye sınav merkezi ve fadaf üyesiyiz.

DAS Akademie olarak masaüstü ve dijital yayıncılık konularında eşsiz çözümler üretiyoruz. İnteraktif Online Almanca Öğrenme Platformumuz MINTICTY ile on binlerce öğrenciye okullarda Almanca'yı sevdirerek öğretiyoruz. Minticity, merkezi Berlin’de bulunan DAS Akademie tarafından hazırlanmış ve 2007 yılında hizmete açılmıştır. Hazırlık süreci de dahil olmak üzere bütün çalışmalar Sayın Prof. Dr. Ulrich Steinmüller’in bilimsel maiyeti ve danışmanlığında yürütülmüştür. Kendisi Berlin Teknik Üniversitesi’nde Profesör olup didaktik uzmanı olarak uluslararası platformda tanınmaktadır.

Minticity Almanca öğrenimini zevkli hale getiren, yaş grubuna uygun görsel ve işitsel öğelerle Almanca’yı farklı bir ortamda yaşama imkanı sunan eğlenceli ve zengin bir sitedir. Öğrencilerin alışkın olduğu klasik öğrenme ortamından çıkıp aşina olduğu ve ilgi duyduğu sanal ortamda alternatif Almanca uygulamaları bulması öğrencileri cezbetmekte ve hevesle bilgilerini destekleyerek geliştirmektedir. Okulda ders içerisinde olduğu gibi, internete bağlanılabilen her yerden ulaşma ve uygulama imkanı olan platform, böylece Almanca öğrenimini okulun dışına taşıyıp kolay ulaşılabilir bir öğrenme platformu sunmaktadır.

meinminti.com online alışveriş sitesi de, bu bağlamda on binlerce öğrenci ve öğretmenlerin severek kullandığı Minticity platformunu bir anlamda günlük hayata taşımak ve öğretmenler ile öğrencileri Almanca'nın ortak paydasında buluşturarak, Almanca öğrenimini daha keyifli bir hale getirebilmek için hayata geçirilmiş bir projedir. Öğrencilerin Almanca eğitimlerini desteklemek, motive olmalarını sağlayacak hediyeler ve Almanca konusunda faydalı olacak ürünler sunabilmek için DAS Akademie olarak yenilikçi bir vizyon ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çağın gerekliliklerine uygun güncel teknolojiler ile öğrencilerimizin beklenti ve isteklerini dikkate alarak, Almanca öğrenimini birçok farklı ve yaratıcı kanal ile desteklemeye çalışıyoruz. 1998 yılından beri Almanca öğretiyor, öğretmeyi seviyoruz!